16. detsembril toimus Tallinna Teadusparki Tehnopol rajatava Mehhatroonikumi büroohoone sarikapidu. Sarikapidu märgib, et hoone on katuse alla saanud ning arhitektide, projekteerijate ja ehitajate ühistöö tulemusena valmib Mehhatroonika keskus planeeritud ajal.

Mehhatroonikumi hoone ehitamiseks on AS YIT Ehitus ja Tallinna Teaduspark Tehnopol loonud ühisettevõtte. Keskuse projekteeris arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal OÜ, hoone ehitaja on AS YIT Ehitus.

„Ehitus kulgeb plaanipäraselt ja meie konservatiivselt pandud valmimistähtaeg, august 2012, on enam kui realistlik," kommenteeris AS YIT Ehituse ärikinnisvara projektijuht Marko Kivirand.

Mehhatroonikumi keskuse rajamine oli ehitajale parajaks väljakutseks. „Kuna üks eraldiseisev osa hoonest on kasutusel kõrgtehnoloogilise tootmispinnana, siis tuli ehitamisel arvestada erinevate labori- ja tehnoloogilise tootmise nõuetega".

„Mehhatroonikumi keskus saab energiatähise „C", mis annab tunnistust sellest, et hoone labori ja kontoripinnad on ehitatud efektiivseks ja energiasäästlikuks, " ütles Marko Kivirand.

7 miljonit eurot maksev Mehhatroonikumi keskuse pinnast on ligi 70% broneeritud. Keskuses hakkavad tegutsema Mehhatroonikumi innovatsioonikeskus IMECC, mõõtevahendite taotlemise ja kalibreerimisega tegelev AS Metrosert ning Patendiinfo keskus. Lisaks laboritele on hoones ka büroopinnad, mis mõeldud mehhatroonika valdkonnaga koostööd tegevatele ettevõtetele.