Mustika kaubanduskeskuse puhul on väljakutseks keskuse imago tugevdamine, rääkis keskuse ostutehingut nõustanud Seven Real Estate investeeringute ja nõustamiavaldkonna juht Olev Mait Makk.

“Eften on kohalikku turgu tundev investor, kes on 4 aastaga etapiliselt üles ehitanud oma portfelli, võitnud fondiinvestorite usalduse ja astunud investeerimismahtudega investorite kõrgliigasse. Mustika keskus vajas investeeringuid ja laiapõhjalist juhtimismeeskonda, mida Eftenil oli pakkuda,” kommenteeris Makk.

Maki sõnul on Mustika kaubanduskeskuse puhul peamine väljakutse sünergia loomine hüpermarketi ja kaubanduskeskuse osa vahel, samuti tugevdada Mustika keskuse imagot.

Kui lihtsustades taandada ostuhind hetkel üüritavatele ruutmeetritele, siis on 1000 eurot ruutmeetri kohta Maki kinnitusel atraktiivne hind. „Kui arvestada laienduspotentsiaali, mis eeldab keskusesse investeeringuid, siis on riski ja tulu suhe paigas,“ lausus ta.

Veel kuus kuud tagasi nappis Maki sõnul turul investeerimisobjekte, kuid alates tänavu kevadest olukord pöördus. Endiselt napib turul rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele sobivaid kvaliteetse rahavooga üksikobjekte investeerimismahuga üle 25 miljoni euro, märkis ta.

2012. aasta teise poole suhtes on Makk optimistlik: „Kui Lõuna-Euroopast lähtuv tõmbetuul ei tühjenda mandri-Euroopa pankade bilansse ning laenupakkumine ostude finantseerimiseks ei halvene, siis tuleb 2012. aasta teine pool oluliselt aktiivsem nii tehingute arvu kui mahtude poolest.“

Allikas: Äripäev