AS Proekspert on 20-aastane 120 töötajaga rahvusvaheline tarkvaraettevõte, mida teistest Eesti IT-firmadest eristab tööstusautomaatika tarkvaraarenduse suur kogemus. Proeksperti tarkvara kasutatakse lisaks arvutitele ja telefonidele ka tööstusliinides, massiivsetes ehituskraanades, bioreaktorites ja liftides. Proeksperdi maailmas saab tarkvara elu sisse puhuda misiganes seadmetele, ettevõttes on olulisteks väärtusteks kastist välja mõtlemine (ja programmeerimine) ning nutikad lahendused – seetõttu valiti innovaatiline ja säästlik Green Building.

Proekspert sõlmis Sõpruse 157 büroohoone arendajaga, Mitt & Perlebach OÜ koostöös Siili Ärimaja OÜ, üürilepingu 1750 m2 suurusele pinnale. Tehingu nõustaja oli Seven Real Estate Advisors.

Proekspert loodab uues asukohas muuta töökeskkonna kvaliteeti, milleks Sõpruse 157 büroohoone pakub häid ja innovaatilisi võimalusi. Uutesse ruumidesse kolitakse juulis 2014.

Sõpruse 157 on Eesti esimene rahvusvahelise Green Building sertifikaadi tingimustele vastav ärihoone, mille projekteerimisel ja ehitamisel kasutatavad lahendused on tänasest standardist ligi kaks korda energiasäästlikumad. Büroohoones tagavad soojustuse, kütte-, ventilatsiooni- ja elektrilahendused hoone tavatult madala energiakulu.

Hoone küttesüsteemi aluseks on 65 maa-alust energiavaia, millega on tagatud kuni 50% soodsam talvine ruumide kütmine ja suvine jahutamine. Nii fassaadi, akende kui katuse soojustus saab olema üle pooleteise korra tõhusam kui tavalistel büroohoonetel. Maja üldpindade siseviimistluses on kasutatud võimalikult palju looduslikke materjale ning hoone üldruumid varustatakse energiasäästlike LED valgustitega.

Lisaks ühisveevärgile kasutatakse hoone all spetsiaalset vihmaveemahutit, kuhu kogutakse kokku hoone katuselt sademevesi, mida kasutatakse pärast filtreerimist näiteks tualettruumides. Hoonesse luuakse jalgrataste hoiuruum koos pesemisvõimalusega ning parklasse elektriautode laadimiskoht.

Hoones on kokku 2600 ruutmeetrit üüritavat pinda ning 76 parkimiskohta. Loe hoone kohta täpsemalt veebilehelt www.sopruse157.ee ja vaata animeeritud tutvustust aadressil http://youtu.be/upwGbEH5a9A.