Detsembris stabiliseerunud kinnisvara hind jätkas sel aastal rahulikku tõusu, teatas Seven Real Estate Advisors. Seven Real Estate Advisorsi kinnisvaramulli indeks võrdleb kinnisvara praegust väärtust buumi tipuga 2007. aastal.

Praegu on indeks 57,8 punk- ti tasemel. Alanud aasta esime- se kuuga tõusis indeks võrreldes detsembriga 0,9% ja aastatagusest on indeks 4,3% võrra kõrgemal.

Tõusu taga olid indeksi peamiste komponentide (korterite, hoonestatud ja hoonestamata elamu- ja ärimaa) pinnaühiku hinnad.

Samas pidurdasid indeksi kasvu tootmismaa tehinguhinnad ja maade pakkumishinnad. Tehingute arvu poolest oli kinnisvaraturg jaanuaris vaiksem kui detsembris, kuid võrreldes eelmise aasta jaanuariga sõlmiti 11% rohkem tehinguid. Ostumüügitehingute arv, mis moodustab tehingute koguarvust ca 80%, kasvas võrreldes mullusega 21% võrra.

Põhjast 16% kõrgemal. Korteriturg on jätkuvalt aktiivne, tehingute arv kasvas 23% võrra. Lisaks Tallinnale on rohkem tehinguid Narvas ja Pärnus.

Kinnisvaramulli indeksi tipp ehk väärtus 100 punkti oli Eesti kinnisvaraturu väärtuse kõrghetkel 2007. aasta veebruaris. Kinnisvaraturu põhi aga saabus 2010. aasta juunis, mil kinnisvaramulli indeks näitas 49,8 punkti. Praeguseks on indeks võrreldes põhjaga 16% kõrgemal.

Indeks arvutatakse iga kuu Maaaameti ja portaali KV.EE andmete põhjal, kus aluseks võetakse andmed nii elamispindade, äripindade kui maa kohta.